DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI:
Fundacja „Bądź Dobroczyńcą” zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej www.dobroczynca.eu
Data publikacji strony internetowej: 2023-11-06
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2025-01-23
Status pod względem zgodności z ustawą
Strona internetowa jest zgodna z Ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności
Deklarację sporządzono dnia: 2023-11-06
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Adres poczty elektronicznej: info.dobroczynca@gmail.com. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 774411229, 572769892.Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Każdy ma prawo:
- zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej stron lub ich elementów,
- zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej stron lub ich elementów,
- wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.
Żądanie musi zawierać:
- dane kontaktowe osoby zgłaszającej,
- wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,
- wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.
Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.
Skargi i odwołania
Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:
Fundacja ‘Bądź Dobroczyńcą’
Adres: ul. Reymonta 49 A, 45-072 Opole
e-mail: info.dobroczynca@gmail.com
telefon: 774411229, 572769892
Skargę można złożyć również do Rzecznika Praw Obywatelskich.:
Dostępność architektoniczna
Biuro Fundacji
Biuro Fundacji spełnia standardy dot. dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami. Biuro znajduje się w ścisłym centrum miasta, można dojechać komunikacją miejską. Bezpośrednio przy budynku znajduje się przystanek autobusowy (przystanek „Reymonta”). Zarówno biuro Fundacji jak i pomieszczenia Poradni umiejscowione są na parterze, do wejścia prowadzą dwa schody. Biuro posiada przenośną rampę podjazdową która umożliwia np. wejście osobie na wózku inwalidzkim. Przy drzwiach wejściowych znajduje się dzwonek, którym można przywołać pracownika udzielającego wszelkiej pomocy. Ciągi komunikacyjne pozbawione są przeszkód i są dostępne dla osób na wózkach (szerokie drzwi, brak progów). Do biura i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Placówka Wsparcia Dziennego PARASOL
Placówka Wsparcia Dziennego spełnia standardy dot. dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami. Placówka znajduje się w parterowym budynku. Do wejścia prowadzą dwa schody i podjazd który umożliwia np. wejście osobie na wózku inwalidzkim. Przy drzwiach wejściowych znajduje się dzwonek, którym można przywołać pracownika udzielającego wszelkiej pomocy. Do Placówki i wszystkich jej pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Dostępność komunikacyjno-informacyjna
Biuro Fundacji
Fundacja spełnia standardy dot. dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami, m.in. współpracuje z organizacją pozarządową zrzeszającą osoby głuchonieme, stąd w przypadku potrzeby objęcia wsparciem osób z deficytem słuchu, zapewniony będzie udział wolontariuszy (tłumaczy migowych). W biurze znajdują się tabliczki informacyjne w języku Braille'a (przy dzwonku, przy wejściu do lokalu, na drzwiach do wszystkich pomieszczeń biura). W kontakcie z naszymi pracownikami osoba słabo słysząca może także skorzystać z systemu pętli indukcyjnej.
Placówka Wsparcia Dziennego PARASOL
Placówka Wsparcia Dziennego spełnia standardy dot. dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami, m.in. współpracuje z organizacją pozarządową zrzeszającą osoby głuchonieme, stąd w przypadku potrzeby objęcia wsparciem osób z deficytem słuchu, zapewniony będzie udział wolontariuszy (tłumaczy migowych). W budynku znajdują się tabliczki informacyjne w języku Braille'a (przy wejściu do budynku). W kontakcie z naszymi pracownikami osoba słabo słysząca może także skorzystać z systemu pętli indukcyjnej.